İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu | Yabancı Şirket Kuruluşu | Şirket Kuruluşu


Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu

Yabancı Şirket Kuruluşu,  Şirket Kuruluşu


Antalya Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu :

  • Türkiye’de yabancı ortaklı şirket kuruluşları veya yabancı uyrukluya hisse devri işlemleri her geçen gün artıyor.
  • Türkiye’de şirket kuran yabancı uyrukluların dikkat etmesi gereken en önemli konular ise şirketi kurduktan sonraki çalışma izinleri ve ikamet ya da oturum izinleri.
  • Şirketimizin yabancı ortaklı şirket kuruluşları için anlaşmalı avukatlar ve mali müşavirler eşliğinde hizmet vermektedir.
  • Şirket kuruluşu hizmetimiz sadece Antalya ve kemer bölgesi ile sınırlıdır. Hizmetimiz ön bilgi danışmanlık hizmetimiz ile başlar,şirket kuruluşu ve ardından talep olursa çalışma izni alınması ile devam eder.Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu | Yabancı Şirket Kuruluşu |  Şirket Kuruluşu

Yabancı Ortaklı veya Yabancı Sermayeli Şirket Kurulum Prosedürleri


Yabancı uyruklular için Türkiye’de şirket kurmak veya hazır kurulu bir şirkete ortak olmak için herhangi bir yasal engel yoktur. Herhangi bir şahıs mükellefiyeti başlatabilir veya belirli bir sermaye koyarak limited veya anonim şirket kurabilirler. Ekstra olarak temin etmeleri gereken sadece tercüme ve şirket sözleşmesinin okunması sırasında tercüman hizmetleridir.

Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu Danışmanlık Hizmetleri Burada dikkat edilecek en önemli husus ise şirket kurulumu için seçilen mali müşavirin aynı zamanda yabancılar kanununa ve yabancıların çalışma ve ikamet izinleri konularına hakim olması gerekliliğidir. Çünkü yabancı uyruklular şirket kurduktan sonra çalışma izni almak ve Türkiye’de ikamet etmek istiyorlarsa bazı ek hususlarında şirket kurulumu sırasında yerine getirilmesi zorunludur.

Yani yabancı uyruklu bir şahı, normal bir TC vatandaşı gibi en düşük yasal rakam olan 10.000 TL sermaye ile şirket kurup bu rakamın sadece yüzde 25’ini ödenmiş sermaye olarak gösterirse daha sonra yapacağı çalışma izni onaylanmayacaktır. Yabancı uyruklular şirket kurarken veya bir şirkete ortak olurken aşağıdaki konulara çok dikkat etmelidirler.Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu | Yabancı Şirket Kuruluşu |  Şirket Kuruluşu

Şirketin

Şirketin sermayesi

Şirketin ödenmiş sermayesi

Yabancının yüzde olarak hisse oranı

Yabancının TL olarak sermayedeki oranı

Anonim şirket ise yabancının yönetim kurulunda olup olmadığı

Limited ise Türkiye’de ikamet ediyor veya edecek olması

Limited şirket ise müdür olup olmadığı


Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu | Yabancı Şirket Kuruluşu |  Şirket Kuruluşu

SONUÇ


Sonuç olarak yabancılar için özellikle de Türkiye’de çalışma izni almak isteyen yabancılar için şirket kurulumu normal bir şirket kurulumundan biraz daha detaylıdır. Bu yüzden sadece mali müşavir desteği ile değil aynı zamanda bir danışmanlık desteği ile şirket kurmakta fayda vardır.

Ayrıca özellikle uzun süreli ikamet izni alabilen Avrupa Birliği vatandaşları tarafından şu iki hususta genel olarak göz ardı edilir.

Anonim şirket kuran veya anonim şirkete ortak olan yabancılar her koşulda çalışma izni almak zorundadır.

Limited şirkette müdür olan yabancılar Türkiye’de ikamet etmeseler bile çalışma izni almak zorundalar.

Daha detaylı bilgi ve destek için bizleri ziyaret edebilir, telefon veya mail ile ulaşabilirsiniz.Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu | Yabancı Şirket Kuruluşu |  Şirket Kuruluşu

Yapılacaklar


Şirket Kurulumu

Ticaret Odasına Kayıt

Kuruluş Vergileri ve Harçları

Oturma izni

Çalışma izni

Muhasebe ve Bordro Hizmeti (1 Yıl)

Diğer İşletme Belgeleri

Relocation (1 Yıl)

Yasal Danışmanlık (1 Yıl)

Türk Vatandaşlığı ve Türk Pasaportu


Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu , Yabancı Şirket Kuruluşu, Şirket Kuruluşu,Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu antalya, Yabancı Şirket Kuruluşu, Şirket Kuruluşu,Yabancı Ortaklı Şirket Kuruluşu , Yabancı Şirket Kuruluşu, Şirket Kuruluşu antalya


Hizmet Talep Formu

Hizmetlerimiz
+90 542 315 25 45

marinaemlak.com, Tüm Hakları Saklıdır.