İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Göynük Hakkında | Göynük Kanyonu | Göynük Çarşısı

Göynük Hakkında | Göynük Kanyonu | Göynük Çarşısı


Göynük Hakkında


Göynük Hakkında genel bilgiler

Kemer'in mahallesi olan Göynük 2018 verilerine göre nüfus oranı 6 781 dir. Antalya ile Kemer arasında, Antalya'dan 36, Kemer merkezinden 6 km. mesafede bulunan,Göynük yaklaşık 2,9 km.lik kumsalı, plajı, masmavi denizi vardır. Pers, Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerinin hüküm sürdüğü ve tarihi M.Ö. 700’lü yıllara kadar dayanan Göynük beldesi, günümüzde Antalya’nın en önemli tatil beldelerinden biridir. Doğa ve spor tutkunlarının favori mekânları arasında yer alan Göynük Kanyonu içerisindeki Likya Yolu trekking severleri ağırlarken deniz tutkunları Göynük’te tekne turlarına katılabiliyor. Göynük deresinde düzenlenen rafting turlarına turistler akın ederken Göynük Kanyonu’nda düzenlenen paintball ve zip wire turnuvaları doğa ve sporun iç içe geçtiği eğlenceli anların yaşanmasını sağlıyor. Ülkemizin en özel plajları arasında yer alan Göynük Plajı civarı ve çevresine kurulan turistik tesisler özellikle yaz aylarında dolup taşarken beldenin mavi bayraklı denizi ve doğal güzellikleri göz kamaştırıyor. Otuz dönümlük dev bir araziye kurulan Dinopark’ta, tarihin erken çağlarında yaşamış ve nesli tükenmiş dinozorların gerçeğe uygun boyutlarla yapılan hareketli maketleri sergileniyor.Ayrıca tatilciler için bir de Göynük Halk Plajı bulunmaktadır. Göynük Halk Plajı'na giriş ücretsizdir ancak şemsiye (5 TL) ve şezlong (10 TL) isterseniz ücret ödüyorsunuz. 

Belde sakinlerinin hemen hemen tamamının turizm ile uğraştığı Göynük’te yaklaşık altı bin kişi yaşıyor. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Göynük’te kış mevsimi bol yağışlı geçerken yılın geriye kalan aylarında sıcaklıklar kendini yoğun şekilde hissettiriyor. Göynük’e ulaşmak için havayolunu kullanmak isteyenlerin Antalya Havalimanı’ndan beldeye yaklaşık bir saatlik yolculuk yapmaları gerekiyor.

Göynük'ün Pazarı

Göynük'ün Pazarı. Her Cuma Günleri kurulur, Tekstil ve Meyva sebze bulunur

Göynük'ten Kemer'e Nasıl giderim?

Göynük'ten Otellerin Önünden her 10 Dakikada Mini Bus Geçmektedir fiyatı 4 tl dir.Göynük Hakkında,Göynük Hakkında,Göynük HakkındaKategoriler
+90 542 315 25 45

marinaemlak.com, Tüm Hakları Saklıdır.