İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Kemerdeki Kanyonlar


Kemerdeki Kanyonlar


Kemerdeki Kanyonlar:Kemer, açık hava aktivitelerini beğenenler için birbirinden farklı fırsatlar sunmaktadır. Kemer bölgesinde bulunan olan Göynük Kanyonu ve Kesme Boğazı, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından muhteşem bir yerdir.


Kemerdeki Kanyonlar

Kesme Boğazı

Turistlerin ağırlıklı olarak dinlenme ve rekreasyon amacıyla ziyaret ettiği Kesme Boğazı;

Beydağları Milli Parkı içerisinde yer almaktadırfloristik yapısı gereğince Kemer Orkidesi ve Olimpos Safranı gibi endemik bitki türünün bilim dünyasına tanıtıldığı yer olması nedeniyle de oldukça önemli bir özelliğe sahiptir. Antik dönemde orduların, yükseklerden kıyıya inen tüccarların ve yaylaların sakini Türkmen Yörüklerinin geçiş noktası olan Kesme Boğazı Vadisi, cip safari turları ve yürüyüşçülere ev sahipliği yapıyor şimdilerde. Lykia ülkesinin, Pisidia ve Attaleia’ya (Antalya) bağlandığı kavşak noktasında yer alan vadi, Beydağları (Olimpos) Sahil Milli Parkı içerisinde güzel doğası ve buz gibi sularıyla sizleri bekliyor.

Kesme Boğazına Nasıl Gidilir ?

Kemer Merkezden araçla 20 dakikalık bir mesafede yer alır.  Ayrıca, Kemer ve Kesme Boğazı yolu bisiklet severlerin tercih ettiği rotalardan biridir. Kesme Boğazına girişler ücretsizdir.

 


Kemerdeki Kanyonlar

Göynük Kanyonu


Muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından eşsiz bir yerdir. Göynük Kanyonu, Kemer'in popüler tatil beldesi olan Göynük'ün yaklaşık 4 km. mesafededir. Yaklaşık 4,5 km.lik bir etaba sahip Göynük Kanyonuna günübirlik gezi turu yaparak, kanyon yürüyüşü ve trekking keyfi sürebilir, bölgenin doğal güzelliklerini yakından görebilirsiniz.

Dünyanın en iyi 10 yürüyüş parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya yolunun önemli bir bölümü Göynük Kanyonu'nun içerisinden geçmektedir. Göynük Kanyonu ayrıca tüm Likya yolu boyunca mevcut olan en uygun kamp ve ihtiyaç giderme mola noktası konumundadır. Bireysel veya gruplar halinde düzenlenen Göynük kanyon turları ile tatilciler tarafından canyoning, zipline yani kanyon üzerinden telle geçiş gibi hem eğlence hem de adrenalin yüklü etkinliklere iştirak edilmektedir.

Göynük kanyonu boyunca  ziyaretçiler için serinlemek üzere doğal havuzlar ve göletler bulunmaktadır. Tesiste Kanyona girişler için güvenlik ekipmanları sağlanmakta ve ayrıca rehberli turlar düzenlenmektedir.

Göynük Kanyonuna Nasıl Gidilir ?

Göynük Kanyonu'na Göynük'ten yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş veya Göynük'ten jip, dört tekerlekli safari veya motorsiklet gibi araçlar kiralanarak ulaşım sağlanmaktadır. Bu şekilde vadinin başına kadar gelinebilmekte olup sonrasında yaklaşık 2-3 km.lik bir dağ yolunu yürüyerek ya da bisikletle geçerek Göynük Kanyonuna ulaşabilirsiniz. Kanyonun hemen girişinde çeşitli büfeler, restoran ve muhtelif tesisler mevcuttur. Kanyona girişler ücretlidir. Kemerdeki Kanyonlar,Kemerdeki Kanyonlar,Kemerdeki Kanyonlar,Kemerdeki Kanyonlar,Kemerdeki Kanyonlar

Kemerdeki Kanyonlar,Kemerdeki Kanyonlar,Kemerdeki Kanyonlar,Kemerdeki Kanyonlar,Kemerdeki Kanyonlar


Kemer
+90 542 315 25 45

marinaemlak.com, Tüm Hakları Saklıdır.