İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Ovacık hakkında

Ovacık hakkında


Ovacık hakkında


Ovacık hakkında,

Kemer’in 24 km batısında yer alan Ovacık Yaylası geniş bir alana sahip bir yayla yerleşim yeridir. Kıyı Beydağları ile merkezi beydağları arasında yeşil bitki örtüsü arasında kurulu bulunan yayla 1100 m rakımı ile ideal bir yayla yerleşim yeridir. Ovacık yaylası sınırlarında son yıllarda dağ tırmanışçıların gözde mekânı olan 2150 m rakımı ile Teke Dağı bulunmaktadır. Ovacık yaylasından Kıyı beydağlarının üzerinden doyumsuz akdeniz manzarasını izleyebilirsiniz. Bölgede doğa ile iç içe konaklayabileceğiniz bir de Dağ oteli olarak hizmet veren tesis bulunmaktadır. Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Mahallede, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır.


Mahallenin içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.Yöre halkı bölgede ceviz yetiştiriciliğinin yanı sıra küçük ovacık ve büyük ovacık düzlüklerinde buğday yetiştiriciliği yapmaktadır.

Ovacık yaylası konumu itibari geçmişten günümüze kadar Beydağları arasında bir geçiş noktası olmuştur. Tarihi Likya yolunun Beycik-Göynük Kanyonu ve Phaselis - Göynük Kanyonu rotaları Ovacık yaylasından geçmektedir. Ayrıca bölgede bulunan Kemer Beydağları Yürüyüş ve Bisiklet parkurları ve jeep safari turları ile de yılın her mevsiminde yerli ve yabancı doğa sever Ovacık yaylasında bulunan rotaları kullanmaktadır.

Ovacık Yaylasına Nasıl Gidilir?

Ovacık Yaylası Hisarçandır üzerinden Antalya şehir merkezine 50 km, Kemer üzerinde ise 68 km uzaklıktadır. Kemer’den Kuzdere Mahallesi Kesme Boğazı mevkiinden asfalt yol ile ulaşım sağlanmaktadır. Yaz aylarında minibüsler ve özel araç ile Ovacık Yaylasını ziyaret edebilirsiniz.


Ovacık hakkında,Ovacık hakkında,Ovacık hakkında,Ovacık hakkında,Ovacık hakkında,Kategoriler
+90 542 315 25 45

marinaemlak.com, Tüm Hakları Saklıdır.